Fosforlu Kalemler


 

Kalın uçlu olan, göz alıcı renklere sahip, fosforlu mürekkepli keçeli kalemlerdir. Genelde önemli notların alınması için ya da kitaplarda unutulmaması gereken yerlerin altını çizmek için kullanılır. Okulda, ofiste, hemen hemen her yerde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Rengarenk renk seçenekleri mevcuttur. Tek tek veya set halinde satılır. Günlük hayatta kullanılabilmesi adına cep boyları mevcuttur.

 

Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Farklı renkleri ve uç kalınlıkları mevcut olup, hangi tarz bir fosforlu kalem alacağınıza karar verirken ilk olarak bu kalemi hangi amaçla kullanacağına karar vermelisiniz. Renk seçimi kullanım amacınıza göre değişebilir. Uç ve gövde kalınlığı da farklı ihtiyaçlara uygun olarak farklı kalınlıklarda üretilmektedir.

 

Her Renk Seçeneği Mevcuttur
 

Her renk çeşidin bulunmaktadır. Genelde en çok mavi, sarı ve yeşil ve turuncu renkler tercih edilmektedir. Bunların dışında turuncu, pembe, mor gibi renkler de ilgi görür. Kullanılan ürünlerin yazısı ve renk tonu kontrol edilerek alınmalıdır. Mat renkler tercih sebebi iken bunlar en çok beyaz zeminlerde etkili kullanılır. Açık renkler her tip kağıt üzerinde kullanılır. Vurgulamak istediğiniz yazıyı, mesajı veya formülü fosforlu kalem ile işaretleyin.

 

İnce ve Kalın Uçlar ile İşaretleyin
 

Okul ve not defterleri üzerinde kullanmak için genelde ince uçlu kalemler tercih edilirken, kitap sayfası yüzeyinde kullanmak için kalın uçlu olanlar tercih edilir. Büyük yazılar üzerinde dikkat çekilmek isteniyorsa o zaman 2.5 mm ve üstündeki kalemler tercih edilmelidir. İster tek tek ister set halinde sipariş verebilmeniz mümkündür. Tercih doğrultusunda aynı renklerde ya da her biri farklı renklerde fosforlu kalemleri temin edebilirsiniz. Set adetleri 5’li ya da 10’lu olabilmektedir.

 

Fosforlu Kalemlerin Avantajları
 

Bir şey okurken önemli bulduğunuz yerin üstünü çizip sonra tekrar aradığınızda o önemli yeri rahatça ve kolayca bulmanızı sağlar. Hazırlanan raporlarda vurgulanmak isteyen detaylara dikkat çeker. İlginin ve dikkatin işaretli alanın üzerine yoğunlaşmasını sağlar. Kullanılması çok zevkli ve kolaydır. Bir yüzeyin üstünü çizerken hiçbir yere bulaşmamaktadır. Arka zemine ve yüzeye geçmemektedir. Hızlı kuruma özelliği ile sayfalar arasında hızlı dolaşma imkanı sağlar. Çalışırken masada dekoratif bir görüntü sağlar. Kalemlere merakı olanlar, kalemlerinde farklı renklerden oluşan fosforlu kalemler bulundururlar.

Benzer Yazılar
Renkli Postitler

  Yaşamın hızının artması, her şeyin acele bir hale bürünmesiyle yazıya, notlara, ilgimizi çekecek işaretlere daha çok ihtiyaç duymaya başladık. İhtiyaç duyduğunuz anlarda elinizin altında not kağıtlarına dilediğiniz gibi notlar alabilir, unutmamak istediğiniz ya da başkalarına hatırlatmak istediğiniz notları yazabilirsiniz. kirtasiyemgelsin.com'da ihtiyacınıza uygun, renk, şekil ve boyutlarda yapışkanlı not kağıtlarından bulabilirsiniz. Not kağıtları kaliteli olmalarının yanında uygun fiyatlarıyla dikkat çekiyor.   Neden Renkli Not Kağıtları?   Renkli not kağıtlarından

Devamı
Kategoriler
Galeriler
Bize Ulaşın